Auteurs

Nieuwsbrief aanmelden

Advertising

Hopeloos hoopvol
John D. Caputo
  • isbn: 978-94-92183-59-0
  • 240 pagina's
  • tweede druk
  • Uitgave: paperback met flappen


€ 22,50 incl. Btw

zet op verlanglijstje

En een geschenk, zo las ik onlangs bij John Caputo, verlangt nooit enige tegenprestatie, anders is het geen geschenk meer.

Stevo Akkerman in Trouw


Met (zelf)relativerende humor laveert [Caputo] tussen de genres poëzie, biografie, filosofie en theologie. ... Caputo's originele, open, experimentele, beeldenstormende, vloeibare en verontrustende denken doorbreekt alle traditionele kaders van geloof en ongeloof, theïsme en atheïsme.

Volkskrant, * * * *  (Taede Smedes)


Caputo beschikt over een scherpzinnige geest, schrijft mooi en trefzeker en verwoordt een religieus besef dat breed wordt herkend.

De Nieuwe Koers (Tjerk de Reus)

 
Door dit boek is mijn hopeloosheid weer hoopvol geworden. Caputo heeft voor mij alle vage ideeën die er in mijn hoofd rondtolden onder woorden gebracht. Nu weet ik zeker dat ik niet gek ben, en dat ik niet de enige ben met deze ideeën. Bovendien weet ik nu dat ik niet meer rooms-katholiek ben, maar daarmee niet meteen areligieus.

Reactie van een lezer

 

Een originele, baanbrekende en moedige denker, een bevlogen en spiritueel mens. Hulde aan de uitgever die dit boek in een soepele vertaling aan Nederlandse zinzoekers aanbiedt.

Volzin (Jan van Hooydonk)

 

Voor de lezers van Peter Rollins en Christian Wiman

 

In Hopeloos hoopvol (Nederlandse vertaling van 'Hoping against hope') beschrijft John D. Caputo (1940) zijn spirituele reis van het katholieke jongetje in de jaren vijftig dat graag naar de sterren staarde, tot de postmoderne filosoof ‘na de dood van God’ die ondanks alles blijft hopen op het koninkrijk van God.

 

Een religie zonder religie, Caputo is er al jaren naar op zoek, maar niet eerder beschreef hij dit zo persoonlijk en doorleefd als in dit boek. Hij noemt het de religie van de roos. Het is een religie waarin hij met Meester Eckhart bidt of God ons ‘wil bevrijden van God’. Religie en beelden van God zijn algauw obstakels. Ze belemmeren om door te dringen tot het hart van religie.

 

Hopeloos hoopvol is een humoristisch, toegankelijk én diepgaand spiritueel werk van een toonaangevende filosoof. In de autobiografische stukken toont Caputo zich op z’n kwetsbaarst, in de theologische en filosofische fragmenten is hij op z’n scherpst.


Interview in Trouw


Interview in Nederlands Dagblad

 

Ik beveel dit werk bij u aan als een van de meest inspirerende en inzichtgevende teksten over de betekenis van geloven die ik ooit heb gelezen.

– Peter Rollins

 

Caputo vertelt zijn aangrijpende verhaal met zo’n avontuurlijke eerlijkheid en onweerstaanbare humor dat je niet kunt stoppen met lezen.

– Catherine Keller

 

Caputo praat over zijn jeugd alsof het gisteren was, strooit gul met zijn levenswijsheid … Maar vooral wil hij een gesprek met je, over zijn belangrijkste levensles: dat dit leven vol genade is. Dat, en het feit dat hij ondertussen als begenadigd filosoof ingewikkelde postmoderne concepten heel eenvoudig uitlegt, maakt dit een mooi en bij vlagen diepzinnig boek.

Trouw, Sjoerd Mulder


Een prachtig boek.

– Jean-Jacques Suurmond

 

Het werk van John Caputo – een internationaal zeer vooraanstaande theoloog – is een grote hulp om na Kuitert en Hendrikse op een zinnige manier over God te blijven spreken.

– Rick Benjamins

  

Een baanbrekend denker … Zijn schrijfstijl is spannend en zeer persoonlijk.

– Laurens ten Kate


Recensie in Friesch Dagblad


Blog over Caputo - literair tijdschrift Liter (Len Borgdorff, hoofdredacteur)


Caputo laat zich in Hopeloos hoopvol kennen als een originele, baanbrekende en moedige denker, een bevlogen en spiritueel mens. Hulde aan de uitgever die dit boek in een soepele vertaling aan Nederlandse zinzoekers aanbiedt.

Door dit boek is mijn hopeloosheid weer hoopvol geworden. Caputo heeft voor mij alle vage ideeën die er in mijn hoofd rondtolden onder woorden gebracht. Nu weet ik zeker dat ik niet gek ben, en dat ik niet de enige ben met deze ideeën.

Bovendien weet ik nu dat ik niet meer rooms-katholiek ben, maar daarmee niet meteen areligieus.