Auteurs

Nieuwsbrief aanmelden

Advertising

Hopeloos hoopvol
John D. Caputo
  • isbn: 978-94-92183-59-0
  • 240 pagina's
  • Uitgave: paperback met flappen


€ 22,50 incl. Btw

zet op verlanglijstje

 

Met (zelf)relativerende humor laveert [Caputo] tussen de genres poëzie, biografie, filosofie en theologie. ... Caputo's originele, open, experimentele, beeldenstormende, vloeibare en verontrustende denken doorbreekt alle traditionele kaders van geloof en ongeloof, theïsme en atheïsme.

Volkskrant, * * * *  (Taede Smedes)

 

Voor de lezers van Peter Rollins en Christian Wiman

 

In Hopeloos hoopvol (Nederlandse vertaling van 'Hoping against hope') beschrijft John D. Caputo (1940) zijn spirituele reis van het katholieke jongetje in de jaren vijftig dat graag naar de sterren staarde, tot de postmoderne filosoof ‘na de dood van God’ die ondanks alles blijft hopen op het koninkrijk van God.

 

Een religie zonder religie, Caputo is er al jaren naar op zoek, maar niet eerder beschreef hij dit zo persoonlijk en doorleefd als in dit boek. Hij noemt het de religie van de roos. Het is een religie waarin hij met Meester Eckhart bidt of God ons ‘wil bevrijden van God’. Religie en beelden van God zijn algauw obstakels. Ze belemmeren om door te dringen tot het hart van religie.

 

Hopeloos hoopvol is een humoristisch, toegankelijk én diepgaand spiritueel werk van een toonaangevende filosoof. In de autobiografische stukken toont Caputo zich op z’n kwetsbaarst, in de theologische en filosofische fragmenten is hij op z’n scherpst.


Interview in Trouw


Interview in Nederlands Dagblad

 

Ik beveel dit werk bij u aan als een van de meest inspirerende en inzichtgevende teksten over de betekenis van geloven die ik ooit heb gelezen.

– Peter Rollins

 

Caputo vertelt zijn aangrijpende verhaal met zo’n avontuurlijke eerlijkheid en onweerstaanbare humor dat je niet kunt stoppen met lezen.

– Catherine Keller

 

Caputo praat over zijn jeugd alsof het gisteren was, strooit gul met zijn levenswijsheid … Maar vooral wil hij een gesprek met je, over zijn belangrijkste levensles: dat dit leven vol genade is. Dat, en het feit dat hij ondertussen als begenadigd filosoof ingewikkelde postmoderne concepten heel eenvoudig uitlegt, maakt dit een mooi en bij vlagen diepzinnig boek.

Trouw, Sjoerd Mulder


Een prachtig boek.

– Jean-Jacques Suurmond

 

Het werk van John Caputo – een internationaal zeer vooraanstaande theoloog – is een grote hulp om na Kuitert en Hendrikse op een zinnige manier over God te blijven spreken.

– Rick Benjamins

  

Een baanbrekend denker … Zijn schrijfstijl is spannend en zeer persoonlijk.

– Laurens ten Kate


Recensie in Friesch Dagblad


Blog over Caputo - literair tijdschrift Liter (Len Borgdorff, hoofdredacteur)



Er zijn geen voorbeeldweergaves beschikbaar.