Auteurs

Nieuwsbrief aanmelden

Advertising

Hopeloos hoopvol
John D. Caputo
  • isbn: 978-94-92183-59-0
  • 260 pagina's
  • Uitgave: paperback met flappen


€ 22,50 incl. Btw

zet op verlanglijstje


VERSCHIJNT 20 OKTOBER, NU AL TE BESTELLEN

 

John Caputo in Nederland:

  • Op vrijdagmiddag 27 oktober 2017 is John Caputo de hoofdspreker én het onderwerp op het PThU-symposium ‘Metamorphoses of Christianity.’ Van harte welkom.

  • Op zaterdag 28 oktober is hij hoofdgast op het Geestdrift Festival (Utrecht).

 

 

Voor de lezers van Peter Rollins en Christian Wiman

 

In Hopeloos hoopvol (Nederlandse vertaling van 'Hoping against hope') beschrijft John D. Caputo (1940) zijn spirituele reis van het katholieke jongetje in de jaren vijftig dat graag naar de sterren staarde, tot de postmoderne filosoof ‘na de dood van God’ die ondanks alles blijft hopen op het koninkrijk van God.

 

Een religie zonder religie, Caputo is er al jaren naar op zoek, maar niet eerder beschreef hij dit zo persoonlijk en doorleefd als in dit boek. Hij noemt het de religie van de roos. Het is een religie waarin hij met Meester Eckhart bidt of God ons ‘wil bevrijden van God’. Religie en beelden van God zijn algauw obstakels. Ze belemmeren om door te dringen tot het hart van religie.

 

Hopeloos hoopvol is een humoristisch, toegankelijk én diepgaand spiritueel werk van een toonaangevende filosoof. In de autobiografische stukken toont Caputo zich op z’n kwetsbaarst, in de theologische en filosofische fragmenten is hij op z’n scherpst.


 
Ik beveel dit werk bij u aan als een van de meest inspirerende en inzichtgevende teksten over de betekenis van geloven die ik ooit heb gelezen.

– Peter Rollins


Een prachtig boek.

– Jean-Jacques Suurmond

 

Het werk van John Caputo – een internationaal zeer vooraanstaande theoloog – is een grote hulp om na Kuitert en Hendrikse op een zinnige manier over God te blijven spreken.

– Rick Benjamins

 

Caputo vertelt zijn aangrijpende verhaal met zo’n avontuurlijke eerlijkheid en onweerstaanbare humor dat je niet kunt stoppen met lezen.

– Catherine Keller 

 

Een baanbrekend denker … Zijn schrijfstijl is spannend en zeer persoonlijk.

– Laurens ten Kate

 

Er zijn geen voorbeeldweergaves beschikbaar.